Sport.pl

Aktualności

XIII kolejka LZS - podsumowanie

• autor: Bianconeri87, 2015-05-11 07:33

W XIII kolejce LZS Victoria Rębków pewnie pokonała beniaminka Stromberg Głosków, wygrywając w meczu u siebie 3-0.Spotkanie momentami rozgrywane w strugach deszczu od początku było dość wyrównane. Mokra nawierzchnia boiska w Miętnem, niekiedy nie pozwalała, na dokładne podania, gdyż piłka nabierała sporego poślizgu. Victoria wyszła na prowadzenie w około 30 minucie.Sytuacje ,,sam na sam" wykorzystał Mateusz Szwej, tym samym zdobył swoją 5 bramkę w 5 meczu.Po około 8 minutach było już 2-0. Podobna akcja jeden na jednego i Tomek Jędrzejewski podwyższa na 2-0.Taki wynik utrzymał się do przerwy.Po zmianie stron i wielkim deszczu, to goście z impetem ruszyli na naszą bramkę.Najlepszą sytuacje zmarnowali w ok 70 minucie.Arbiter po zagraniu ręką naszego obrońcy na linii bramkowej odgwizdał rzut karny , jednak zawodnik Głoskowa dość minimalnie przestrzelił 11. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i chwile później Tomek Jędrzejewski ustalił wynik meczu na 3-0. Końcówka meczu to zdecydowana przewaga Victorii.Zespół Głoskowa odkrył się co pozwoliło Victorii kilkakrotnie wychodzić z kontry, gdzie na polu bramkowym pozostał tylko bramkarz.Niestety podwyższyć się już nie udało, ale mimo wszystko Victoria odnosi zasłużone zwycięstwo.

W meczu sąsiadujących ze sobą drużyn Piorun Lipówki zwyciężył na wyjeździe z Wilkiem Wilkowyja 3-2 i mając w perspektywie zaległy mecz z Wygodą nie składa broni w bezpośredni awans do pierwszej ligi.Wilk od jakiegoś czasu przechodzi kryzys.Kłopoty kadrowe sprawiają, że zespół w 4 obecnych meczach zdobył raptem 3 pkt.Minimalne różnice w tabeli sprawiają, że w tym momencie każdy punkt jest na wagę złota.Zwycięstwo gości sprawia, że cenne 3 pkt po tej kolejce jadą do Lipówek.

Huragan Starowola po pierwszych niemrawych i minimalnych zwycięstwach tym razy pewnie pokonuje na wyjeździe Husarza Sławiny 3-0.Choć, początki dla Starowoli nie były łatwe to trzeba przyznać, że zespół przede wszystkim punktuje i w tym momencie umocnił się na prowadzeniu mając 4 pkt przewagę.Sławiny w tym momencie mają jeden minusowy pkt, jednak warto zaznaczyć, iż swoje mecze rozgrywali z cała pierwszą 4 dlatego teraz powinno być już teoretycznie z górki.Huragan natomiast wysyła jasny sygnał dla GKS, że w najbliższym meczu rozgrywanym w Starowoli, być może przybliży się dla niej zdobycie pierwszego miejsca w grupie B.

Grom Wygoda w spotkaniu rozgrywanym na ,, Podwodnej Arenie" remisuje 2-2 z Laguna Stary Miastków i trzeba jasno sobie powiedzieć, że ten wynik w żaden sposób nie satysfakcjonuje obu drużyn.Wygoda praktycznie już w tym momencie traci szanse na awans i tylko matematyczne szanse i ,,kolejki cudów" mogą uchronić ich przed degradacją.Szansy na doskoczenie do strefy barażowej nie wykorzystuje Laguna i ten remis można uznać za porażkę dla teamu ze Starego Miastkowa.Laguna za tydzień gościć u siebie będzie Wilka i w tym arcyważnym dla siebie meczu, okaże się gdzie swoje mecze rozgrywać będzie w przyszłym sezonie.

Do największej sensacji doszło w ostatnim meczu tej kolejki. Wicelider tabeli GKS Gocław tylko remisuje z Atomem Chęciny 1-1.Co prawda gościa zapowiadali, że jadą do Gocławia nawet po 3 pkt, jednak mało kto spodziewał się, że są w stanie zatrzymać dobrze spisujący się w tym sezonie GKS.Co ciekawe to Atom przez większość meczu prowadził 1-0 i dopiero w ostatnich minutach nie udało mu się zdobyć kompletu pkt.Chęciny nie składa broni, już za tydzień podejmować będą Victorie i będzie to bezpośrednie starcie by wywalczyć sobie awans, jak również, możliwość przybliżenia się by stanąć na najniższym szczeblu podium w naszej grupie.